img
img

20 - 24 Kasım 2021 Madrid - Toledo ve Endülüs Turu

Sevgili İkarus Tur Konukları,

 

20-24 kasım  2021 tarihleri arası Avrupa Ülkelerinde seyahat kolaylığı tanıyan, kapılarını Türkiye'ye de açan, ülkemizde yapılan aşıları kabul eden içeriğnde MADRİD,TOLEDO VE ENDÜLÜS gezileri olan 4 gecelik bir gezi planladık. Pandemi koşulları nedeni ile konsolosluklar biraz yavaş çalıştığı için sadece yeşil pasaportlu ve vize sorunu olmayan konuklarımızı şimdilik kabul etmekteyiz. Gezimizi 20 kişi ile sınırlandırmış olup ön talepleri 25 ekimde sonlandıracağız. Yeterli sayıya ulaştığımızda gezimizi gerçekleştireceğiz.

 

4 gecelik bir gezi bu bölge için tabiiki az ama planlamayı daha çok pandemi döneminde biraz seyahat, biraz tarih, biraz kültür, biraz başka mutfaklar özlemimizi gidermek amacı ile tasarladık.

Gezi süresince parkurumuzda izlerini süreceğimiz önemli kültür şahsiyetleri de olacak. Madrid'de GOYA ve VALEZQUEZ, Toledo'da EL GRECO 'dan bahsederken dünyanın modern tarzda yazılmış ilk romanı ve CERVANTES'in bir başyapıtı olan yeldeğirmenli topraklardan geçeceğiz.

Cordoba'da Ahlaki Mektupların yazarı SENECA'yı Granada'da faşistlerce katledilen LORCA'yı unutmayacağız. Sevilla'da Sevil Berberi ve Carmen bize eşlik ederken Roma Tarihi ve uygarlığına önemli katkılar sağlamış İspanya menşeili TRAJAN ve HADRİAN'da bizimle beraber olacak.

Ama güzergahımızın asıl içeriğinde  711 ile 1492 yılları arasında ki ortak izlerini hala bu topraklarda süren, MÜSLÜMAN, YAHUDİ, HRİSTİYAN VE ÇİNGENE  topluluklarının izlerini süreceğiz. Gezinin finalinde ise MALAGA doğumlu  PİCASSO üzerine söyleşiler yapacağız.

Yukarıda anlattıklarımıza ilaveten tabiki; Madrid'de Las Ventas Arenası, Plaza Mayor, Plaza Del Sol, Kraliyet Sarayları, Madrid Katedrali, Neptün Anıtı, Atocha İstasyonu, Alcala Kapısı, Toledo'da; Tajo Nehri, Alcazar, Musevi Mahallesi, El Greco Evi ve Müzesi devamında Osmanlı Sultanlarına bile üretilmiş çelik silah dükkanlarını, Cordoba'da; Mezquita'yı, Patio'ları, İslam ve Yahudi Alimlerinin katkılarını göreceğimiz keşiflerini ve 2000 yıldır ayakta kalan Roma Köprüsünü, Sevilla'da; Plaza Espana'yı, Murillo Bahçelerini, Tütün Fabrikasını, Cristof Colomb'unda mezarının bulunduğu Katedrali, Granada'da; El Hambra'yı, Albaicini, Granada Katedralini, Malaga'da Malaga Kalesi, Picasso Müzesi ve evinide  göreceğiz.

Biz bu parkurda zamanı effektif kullanma adına Granada'da El Hambra, Cordoba'da Mezquita(Cordoba Ulu Camii) yi dahil ettik. Gezinin gidişatına göre Madrid'de; REİNA SOFİA(Picasso'nun Başyapıtı nın bulunduğu GUERNİCA) Toledo'da; El Greco Müzesi, Malaga'da; Picasso Müzesi ve Madrid'de Prado Müzeside ziyaret edilebilir.

 

Gezimizin fiyatı 800€ olup,tek kişi konaklama farkı 400€'dur, bu fiyata dahil olanlar ; 

 

**İZMİR-MADRİD,MALAGA -İZMİR THY EKONOMİ SINIF UÇUŞU

**1 GECE TOLEDO,1 GECE SEVİLLA, 2 GECE GRANADA 4* OTEL, ODA-KAHVALTI KONAKLAMA

**GEZİ BOYUNCA ÖZEL TAŞIT(EXTRA TUR YOK)

**TÜRKÇE REHBERLİK

**LOKAL REHBERLİK

**EL HAMBRA VE CORDOBA ULU CAMİİ GİRİŞİ

**COVİD İÇERİKLİ SAĞLIK SİGORTASI

**YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI

**GRANADA'DA FLAMENCO ESİNTİLERİ TAŞIYAN ÇİNGENE MAHALLESİNDE BİR SHOW

*******İSTANBUL HAREKETLİ KONUKLARIMIZA 50€ İNDİRİM